Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/turkboar/huzunbaz.com/wp-content/plugins/js_composer_salient/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 205
Alıp kendimi, öyle boşvermiş.. – HÜZÜNBAZ Skip to main content
Krizantem Misali

Alıp kendimi, öyle boşvermiş..

By 28 Temmuz 20076 Comments
İşte gidiyorum.. Sanki hiçbirşey yaşanmamışcasına.. Arkama dönüp bakmadan, bakamadan ya da ne bileyim. Her ayrılış gibi işte.. Bazen anlamsız, bazen telaşlı, çokça boşvermiş, elveda makamında.. Bu ne ilkti ne de son olacaktı.. Ellerim gurur duyduğum bir şekilde, pürüzsüz, açık seçik imzalamıştı o istifanameyi.. Bornova’nın bu ağır çöl sıcağına rağmen, içimdeki uzun, umarsız rüzgarları yanıma almıştım adeta. Açmamak üzere çevirdiğim tüm sayfalar geldi aklıma birden, tuhaf bir huzurdu yaşadığım.

Evet artık işsizdim! Yarın gitmem gereken bir yerim yoktu.. Sabah erken kalkmayacaktım.. Otobüse yetişmek derdim olmayacaktı.. Aybaşında ATM’den çekilecek belli bir param yoktu.. Kontrol etmem gereken kredi kartlarımıda bir süre cüzdanın arka gözüne kaldıracaktım.. Vitrinleri izlemek, sinema afişleri zaten bedavaydı.. Bunları düşünüp güldüm, sonra üzüldüm yine kendimce.. Çantamı alıp çıkmıştım işte.. Yaşamımın önemli bir parçasını orda bırakarak.. Bu ait olmama duygusunun tohunları yıllar önce serpilmişti benim içime, onları sonraki yıllarımda özenle sulayıp büyüttüm.. Yaşamım hep çantamı o an alıp gidecekmişcesine ince ipliklerle bağlandı etrafıma.. Gün geldi o çantayı alıp evimden uzaklara gittim, gün geldi yine aynı çantayla beni üzen dostlarımı terkettim.. Her biri ayrı bir yara şimdilerde. "Gitmese miydim.." diye düşündüğüm benzer anlardandı bu da işte. Suçu hayatta değil de, biraz da kendimde aramak geldi içimden şimdi; ama düşünmeyeceğim, düşünüp de sitem etmeyeceğim bu defa. Şimdi, biraz daha eksildiğimi görmezden geliyorum, içime su serpecek bahaneler yalanlar arıyorum, gülümsüyorum, gülümseyemiyorum bazen..


Nerden baksan fiyakalı bir kederdi işte, yakışıklı bir hüzün ya da..

Yüreğim elimde, halim dilimde, bir düşüşün kokusu nefesimde, kendimden öte bir boşluk cebimde.. Bir düşün bitiminde yıkılmış, dudaklarım kilitli, yanaklarım sarkık, ağlamaya hazır gözlerim, ayağa kalkabilme ihtimalimi sorguluyorum..

Artık bir işim yoktu ama gücüm var mıydı, cebimdeki para sayılıydı ama, o hiç vazgeçemediğim çantamda yarına dair tomar tomar umut taşıyor muydum, kendim de dahil yeri geldiğinde herşeyden vazgeçmek gerekiyor muydu, bilmiyordum..

Ben sadece gidiyordum..

.

.

6 Comments

 • MiMoZAa dedi ki:

  Gerçekten sen bi harikasın ya süper olmuş artık her biri dilimde o kadar çok benimsemişim ki birer birer sanki senin içinde gibiyim muhteşem bile az gelir sana :=))

 • MiMoZaA dedi ki:

  SEN SEN SEN TEK KELİMEYLE HARİKASIN SÜPER OLMUŞ GERÇEKTEN

  Belki harika ve süpersin bile az gelir sana ne denilcek söz var nede ifade edilcek anlam ağzına yüreğine sağlık:)

 • suuu dedi ki:

  tek kelimeyle süperrrr olmuş..Allah mekanını cennet yapsın…. >:(

 • dreamm dedi ki:

  çok güsel olmuş zaten şarkıda müthiişş bişii >:( >:(

 • uğur(su) dedi ki:

  sıla sadece gidiyosun ama ardına dönüp bakma sakın

 • artık yalnız kahraman dedi ki:

  yavas yavas vucudum yok oluyor ne olur affet >:(

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.