Krizantem Misali

Elimde Değil..

Yaşadığım kentten uzak, küçük bir sahil kasabasında, balkonda sabah kahvemi içerken, bir şeyler eski günleri hatırlatıyor..Her yerde bir şeyler eski günleri hatırlatıyor zaten.. Aslında bambaşka şeyler düşünüyorum ama sana yazıyorum ne tuhaf.. İnsan bazen olmadık zamanlarda, olmadık hayallerin peşine takılırken, "bu yanlışı daha önce de yapmıştım" cümlesine fazlasıyla aşina bir halde kendi için doğru olanı seçerse, bir başkasının hayatını alt üst edebileceğini hesaba katamıyor. Bu cümle sana tanıdık geldi mi? Yıllar önce, yine bu sahil kasabasında, sabaha karşı elimi tutarken, o yıldızlar oradaydı, hayallerimizde.. Yıllar sonra, "kendi" hayallerin sana mutluluk getirdi mi bilmiyorum ama ben o zamanın umutlarıyla yaşlanıp duruyorum hala.. Ne değişti, neden değişti bilmiyorum hala.. "Yoldan geçenler varda, her akşam gelenler nerde" diye soramıyorum hala..

Belli belirsiz bir ses geliyor kulaklarıma, sancı gibi, tavan arasına atılan anılarımız gibi, gidişim gibi, gitme diyemeyişin gibi.. Mevsimsiz yağmurlarla, nerden geldiği bilinmez bir rüzgarlarla ve zamansız dokunuşlarla sızlayan bir yarasın işte alt tarafı.. Alt tarafı ömrümden ömür çalmışsın, alt tarafı kalbim durmuş işte..

Elimde değil, özlüyorum ben..

Gözlerini..

En çok da kokunu..

22 Yorum

 • filiz

  gerçekten yüreyine sağlık ve ayrıca ağlattın oysa ben kolay kolay ağlamazdım süpersin ya ama ismini bilmek isterdim

 • GöNüLÇeLeN...

  aslında alt tarafı diyip ne kadar çok şeyi geri plana atıyoruz öyle değil mi..? aslında hepimizinn bir bırakışı birde bırakılışı var..Aslında insan şu kısacık hayatına ne kadar çok şey biriktirip yerleştirip çürümeye terk ediyor… Zamanı gelip özlesen ve elini atıp alamak istesen küflenmiş bir kaçç anıdan birşey bulamıyorsun çoğu zaman ama bunaa rağmen ayakta durmalıı insann… kaçarak olmazz saklanarak olmaz… seni tanımıyorum ama inşallah bir günn o kokuyu bastrcakk bir kokuu ve gözleri unutturcak bir göz bulursun ve onu çürümeye terk etmezsin…

  “Belli belirsiz bir ses geliyor kulaklarıma, sancı gibi, tavan arasına atılan anılarımız gibi, gidişim gibi, gitme diyemeyişin gibi..”

 • yaralı_kız

  [i][/i]muhteşem abi başka bi söz yok bunun üstüne süper süper süper çok güsel olmuş yüreğine eline kalemine sağlık 🙂

 • Mustafa Şen

  Eline yüreğine sağlık.Bgnlerde hislerimize tercüman olabilen eşsiz cümleleri seçip bir duygu yumağı yazmışsın teşekkürler.

 • sophie

  teşekkürler bu kadar güzell duyguları hissettrdiğiniz için..
  uzun zamandır burayı takip ediyorum..her biri birbirinden anlamlı ve alıp götüren..

 • 439

  Gidiş mi daha çok acıtıyor. Gidişte “kal” sesini duyamamak mı?
  Hayat boyu cevabını bulamadığım bu soruyu yeniden kafamda canlandırdın.

 • depresif

  [i]Mevsimsiz yağmurlarla, nerden geldiği bilinmez bir rüzgarlarla ve zamansız dokunuşlarla sızlayan bir yarasın işte alt tarafı.. Alt tarafı ömrümden ömür çalmışsın, alt tarafı kalbim durmuş işte..[/i]

  ne diyebilirim ki yüreğine sağlık..harikasın!

 • MiMoZaA

  O kadar güzel anlatmışsınki içindekileri o kadar güzel dile getirmişsinki gerçekten harika ötesi muhteşem bişey ellerine o temiz yüregine saglık

 • sensizlik

  eger gelirse senindir hep yok gelemezse senin hiç bir zaman olmamıs ki zaten bu budur yani gercekten seven bulmak cok zor

 • emine

  bunun uzerıne elımde …degıl hala sevıyorumm,elımde degıl unutamıyorum karardı ıcım haykırmak ıstıorum ne olursa olsun sevgılım kalacaksın…dıe sarkıyı bagıra cagırı soletın bana yuregıne saglık ama gercekten elınde degıl ınsanın nasıl olur kı hayatın nesen huznun herseyın bıanda kaybolup gıdıo nese ben dertlıyım tesk ederım paylasımın ıcın..

 • MerWicH

  Gerçekten şaka gibi ya. Duygular nasıl bu kadar temiz bu kadar saf dile getirebilir. O sahil kasabasındaki, gitme diyemeyen kişi… Anılar, anılar kötü anılar. Katlanılması zor tek çare kaleme almak. Harikasın canım. =)

 • eceokyay

  gerçekten harika..Yaşadığım kentten uzak, küçük bir sahil kasabasında, balkonda sabah kahvemi içerken, bir şeyler eski günleri hatırlatıyor..Her yerde bir şeyler eski günleri hatırlatıyor zaten..
  harika…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir