Skip to main content
Sizden Gelenler

Gel ama gitme.

By 16 Kasım 20072 Comments
ImageBirgün gidecek olursan eğer zamanıda al yanına, Senden sonra üşütür , ayazımda donar, yerinde sayar. İçimdeki çocuksu yaşam sevincini alma ellerimden.. Gölgelerime teslim etme beni, katilim olurum.. Sende sonra bu bedeni şiirlere meze ederim.. Ne zaman dilimde ıslatsam "gitme sözcüklerini" kelimelerim iflas.. Yalın ayak sokakta bıraktığım yüreğim nasır bağladı.. Şimdi zaman boynuma asılan bir ip gibi. Gel-gitler yaşayan intiharlar beynimin gidişler kısmını zorluyor.. Gel ama gitme ne olur.. Sana ağlayan gözlerimin direncini kır.. Kanadı kırılmış bir kuş, gözleri yaşlı bir ceylan gibi sürükleme beni ; bitmez gecelere Serseri bir rüzgar alır götürür beni, ay aşığına gömer sessizce.

2 Comments

  • hüzünbaz dedi ki:

    iyi ki tanımışım seni diye düşünüyorum her defasında.. Tarz olarak kendime en yakın gördüklerimdensin. Hani demiştin ya bir defasında, “Hangi yöne sapsam, bir yerinde kendimi buldum” diye.. Ben bunu sana ait bir şeyi her okuduğumda yahut her gördüğümde hissediyorum. Kalemine, o güzel yüreğine sağlık. (:

  • 439 dedi ki:

    Tarzlarınız yakın
    Amam ikinizde bir gün öldüreceksiniz beni (:

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.