Krizantem Misali

Kendi kendime..

Şimdi öyle kararsız öyle masumum ki. Ne yapıp ne yapmadığımı sorguluyorum. İçimde tuhaf bir cahillik, kendini henüz bulamamanın rahatlığı, tarihsizim sanki, hiç birşeyim.. “Sonra” kavramım intahar ediyor, öncelerin canı ceheneme.. Kaybolmuş bir anahtar, kovalanmayan bir firari gibiyim. Konuş deseler dile gelmem, düş olsam düşemem hayatın içine.. Saçlarımdaki parmak izleri kayıp, sözcüklerim çaresiz, anlatışlarım vicdansız bir de.. Görebilse birileri.. Cömert geceler hala karanlık bak. Dudaklarımda sistem dışı bir hüzün, az sonra hıçkırıklara boğulanacağımın ıspatı. Yanmış bir apartman yıkıntısı, yada terkedilmiş bir kasaba ıssızlığındayım belli belirsiz.. Bu benim kavgam, samimi kinlerdeyim, yorgunum yoruldum.. Zaman terbiyesizce edilen bir küfür öncesi şimdi bana, az sonra başlayacak, bütün hayaller tükürüğüme yapışacak, çarpacak hayata bak gör! “Gel gör beni aşk neyledi” diyor Yunus… Şimdi anlıyorum, şimdi sözcüklerin varoluşuna, yaradılışına eriyor aklım… Tüm sözcükler yüreğimin ucunda, her harf bir atış, her cümle bir ömür. Herkes ben, kimse ben değil.. Hayat, hayal, tarifsiz, sebepsiz.. iyiki yoksun!

Bu yüreği alıp dağlara çarpasım var!

.

10 Yorum

 • nolie

  yapma .. gecmise birsey demiyorum da , niye gelecegi cehenneme yollamak ?
  ben de kisa zaman once benzer seyler yasadim .. yasamasak olmaz miydi ? olurdu elbet .. ama yasadik iste napalim ..

  tmr

 • qkÇee

  ben çoq denedim duysun die dymadıı meğer başkasını duyuormuş o sıralar başkasını bekliormuşş… benm sonum yanlızlıq oldu umarım senn kii öle olmazz..

 • WhitePearl

  Sabun köpüğü gibi gelip geçici, adına aşk dedikleri sevgi dedikleri yalanlar varsın duymasın sesini. Nedenlerini araştırmayacaksın Ben istedim, Ben yaşadım, Ben sevdim diyeceksin. Başın dik yoluna devam edeceksin,…

 • Hüzün Kovan..

  [b]Bir sıfır küs başladım bugün onca hengamenin arasından sıyrılıp gelen düşünceler kapının tokmağına sarmış kendini..sessizce izliyorum yine her defasında yaptığım gibi ,suskun kalmak ilaçmı o da tartışılır ya neyse..ben bunu daha önce görmüştüm der gibi yine umursamaz gibi davranan ruhum ,oysa biliyorum yine kendini kandıracak yine inanç tazeleyecek ve yine çocukluktan kalma masalların içine saklanacak..

  Bildiği halde nasıl görmez diye hayıflanmak kalacak sadece bu gelecek elinden,bunlar dökülecek diğer parçasının dudaklarından sakince oynanan rolleri takip edecek ama farketmeyecek yine makaradaki filmin yandığını..

  Ah bir farketse battıkça çıkmak evvel zaman içinde olurmuş.ne masallar kalmış,ne de masallara inananlar.uyku akmayan gözler tutuşturalacak eline yine suskun kalacak,içten içe biriken ama akmayan gözyaşlarından başka ne kalacak geriye ah bir görse ,farketse artık..

  Bir sıfır küs başladım bugün,bilmediğim aslında bildiğim ama dokunamadığım onca şeyin içine biri daha eklenmiş bugün sayfalarca dolan kara tahta yazılarını andırır gibi..

  Silgisi Olan Yamacıma Buyursun!Gözümüz Aydın Havai Fişekleri Atın Gökyüzüne Gözyaşı Kesilmiş Taşlaşmış Bir Kalp Verildi Elime..

  MUTLU SON!

  Bir sıfır küs başladım bugün YİNE…..

  (Hüzün Kovan Kuş)
  [/b]

 • tansu

  Hiç Başlamamış bi Masalın sonunu arıyo gibiyim ..
  Bir nokya herşeyi bitirecek sanıyorum ama ben hep
  virgül koyuyorum cümlelere ,
  sen , sen , sen , yine sen gibi ..
  Her devrik sözcüklerin sonunda kurdugum hayaller kalıyo .
  Her ünlemli cümlede seni anıyorum ismini hep parantez içinde saklıorm
  bense cok kucuk harflerde suslenmıs kagıtlardayım her ne oluyorsa
  ısmının yanına ısmımı yazamadım .
  Yırtılmıs Buruşturulup atılmıs Kagıtlarda Bile SENSİZİM ..
  YALNIZIM (AŞKIM) !.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir