Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/turkboar/huzunbaz.com/wp-content/plugins/js_composer_salient/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 205
mevsim hüzün mevsimidir – HÜZÜNBAZ Skip to main content
Sizden Gelenler

mevsim hüzün mevsimidir

By 13 Kasım 20074 Comments
YILLAR GEÇTİ , YILLAR SONRASINI ANAMIYACAĞIM HIZLA…MİSKET ÇAMURUNA BULANMIŞ ELLERİMİN ;SARI RENKTE İZİ VAR BÜTÜN BAYRAMLIKLARIMDA…. ANNELER HEP YALANDAN KIZAR ASLINDA DÜŞÜNCESİ O ZAMANDAN KALMA AKLIMDA…. BUNDAN DOLAYI: KALDIRIMLARI YOK, AKASYA AĞAÇLI YOLLARIN MUZDARİP YAĞMUR ZAMANLARINDAN KALAN HÜZÜNLÜ ÇOCUĞUYUM BİRAZ…. MEYSİM HÜZÜN MEVSİMİ OLUNCA AKLIMA , AĞUSTOS KOKULU GÜLMELERİNİN SONUNCUSU ; EYLÜL BAKIŞLI GÖZLERİNİN SIKINTILI ISLAKLIĞI GELİR…. UTANGAC DURUŞLU HALLERİM , HIÇKIRIK SESLİ AYNALARA YANSIMIŞ.KÜKÜRT ALIŞIMLI AKŞAM ÜSTLERİİNİN ,İS(E) BULAŞMIŞ KÜÇÜK BAHCE EVİ MANZARA EŞLİĞİNDE Kİ RESİMLER.RESİMLER Kİ NEDENSİZDİR BİLİNMEZ TÜM RENKLER BAYAZDAN SİYAHA KAÇAR .. EN İYİ HALİYLE ESKİMİŞLİĞİN ACISIYLA GRİ DİR BÜTÜN TADLAR… MEVSİM HÜZÜN MEVSİMİDİR . BİLİRMİSİN BİLMEM .CAMLARDA ÜRKEK PARMAKLARLA AYARLANIP SAATLER;SALYA SÜMÜKTEN SIYIRIP KOLLARI, LİMON PARÇAÇIKLI AFİLLİ SAÇLARLA İLK SEVGİLİYE VARMA HAYALLERİ YAĞMUR RÖTARLIDA OLSA, UPUZUN VE IPISLAK BULUŞMA YERLERİ… RIHTIMLAR…… KOCA GÖVDELİ GEMİLER ARASINDAN , KARARTILIKLARA DALIP , ÇIKARKEN MARTILAR VE DALGA DALGA YAĞMURLAR İÇTEN DIŞA AÇILIRKEN ,İLK SEVDA ŞİİR DÖKÜLÜR DUDAKLARDAN . UNUTULMASIN DİYE BİR ŞARKININ ARMONİSİNE TAKILMIŞ , ÖNÜNÇ KAYNAĞI GİBİ SEVGİLİN KULAĞINA FISILDANMIŞ .. AĞLADIĞIMI ZANNETME , ISLAKLIĞIN GEÇİYOR İÇİMDEN KELİMESİ BUNDAN SONRASI TÜM AYRILIK ŞİİRLERİN ÖN SÖZÜNÜ OLUŞTURUR .. 

SEN AĞLADIĞIMI ZANNNETME GİDERKEN YAĞMUR VARDI ŞEHRİMDE ISLAKLIĞIN GEÇTİ İÇİMDEN SADECE.. SEN AĞLADIĞIMI ZANNETME : MEVSİM HÜZÜN MEVSİMİYDİ VE TÜM SEVDALAR GİBİ YETİM KALMIŞTI İÇİMDE YAŞAYAMADIKLARIMIN TORTUSUYDU , ISLAKLIĞIN GEÇTİ İÇİMDEN . SEN AĞLADIĞIMI ZANNETME: BENİM KENDİ ISLAKLIĞIM KALDI BENİMLE.. SEN AĞLAMA BEN ISLATIRIM YANAKLARINI DEMİŞTİ YAĞMUR BİR KERE … KÖŞESİNİ DÖNÜNCE SOKAĞIN , DİK RAMPASI GÖZÜKÜYOR EVİMİZİN . AKASYALAR TÜM BAHARIN ÇİÇEKLERİNİ DÖKMÜŞ , YORGUNLUĞUNU ATMIŞ . . AMA BİRAZ ÜŞÜMÜŞLER GİBİ ISLAK DALLARINI DOLAMIŞLAR BOYUNLARINA GİBİ . DOST CANLISI ESKİ BİRER ARKADAŞ GİBİ ÖYLECE …BEN GALİBA HÜZÜN MEVSİMİNİ BUNDAN SEVMEDİM .. AYAK ALTINDA TOPLAR HAPİSLİ ÇOCUKLAR SON SAATİNDE OYUNLARINI ,YAĞMURUN DURMASINI BEKLERKEN KENARINDA KIZ ÇOCUKLARI CAM BUHUSUNA KAÇAK SEVDA İSİMLERİ YAZARKEN ,VE MARTILAR HALA KOCA GÖVDELİ GEMİLER ARASINDAN DALIP ÇIKARKEN , İÇTEN DIŞA AÇILIMLI TÜM YAĞMUR DAMLALARI DENİZ ÜSTÜNDE DAĞILIRKEN . VE IPISLAK E UPUZUN RIHTIMLAR SENSİZKEN VE HALA ISLAKLIĞIN GEÇİYORSA İÇİMDEN . ESKİMİŞ FOTORAFLARDA BİLE BAYRAMLIK SARI RENKLİ MİSKET ÇAMURUM SİYAHA DÖNMÜŞSE, VE SEN GİTMİŞSEN , VE BEN DEĞİLSEM, BÜTÜN ESKİLER GİBİ ACISINDAYSAM HAYATIN . VE GRİYSEM HALA .. VE ALACAKLIYSAM GEÇMİŞİMDEN . TÜM SEVDA ŞİİRLERİM BİTMİŞSE . VE HİKAYELERİN SONU ÖNCEDEN BİLİNİYORSA . KÖTÜ ADAMLAR KAZANMAYA BAŞLAMIŞSA ,YAZLIK SİNEMADA VE ASLINDA ANALAR BİRAZDA ÖFKEDEN VURMUŞSA KIÇIMIZA BUNDAN DOLAYI … KALDIRIMLARI YOK , AKASYA AĞAÇLI YOLLARIN MUZDARİP YAĞMUR ZAMANLARINDAN KALMIŞ . HÜZÜNLÜ ÇOCUĞUYUYSAM BİRAZ SEVMİYORUM HÜZÜN MEVSİMİNİ…………

MİRAÇ AKYÜZ

4 Comments

 • xlabtek dedi ki:

  çok güzel anlatmışsın.
  güzel bir yazı olmuş yüreğine sağlık

 • yelişşş dedi ki:

  süper bişi olmuş bu yazı insanın çocukluğuna dönesi geliyo herzamanki gibi döktürmüsün miçocumm 🙂

 • Adem Akpulat dedi ki:

  ANNELER HEP YALANDAN KIZAR ASLINDA DÜŞÜNCESİ O ZAMANDAN KALMA AKLIMDA…. BUNDAN DOLAYI: KALDIRIMLARI YOK, AKASYA AĞAÇLI YOLLARIN MUZDARİP YAĞMUR ZAMANLARINDAN KALAN HÜZÜNLÜ ÇOCUĞUYUM BİRAZ…. diye devam eden kısımda ”kaldırımları yok” yerine ”kaldırımları olmayan” olursa cümle düşüklüğü gider.Orjinalinde yoktur eminim ama burada birkaç yazım hatası da var.Edebi ve sanat yönüne laf söylemek ise güç.Tek kelimeyle mükemmel olmuş.Tebrikler.

 • ibrahim babanındostu dedi ki:

  seni seviyorum sesimi duy defne 🙂 🙂

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.