Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/turkboar/huzunbaz.com/wp-content/plugins/js_composer_salient/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 205
Pardon – HÜZÜNBAZ Skip to main content
Sizden Gelenler

Pardon

By 07 Eylül 20083 Comments

Beşinci saati ömrümüzün :
sen kimsesiz doğdun ,
ve gözlerinden çivilediler seni ,
acemi düşmanların.
Meryem yokken yanında; (isa�nın annesi )
Akşamın üstü düştü sanki üzerimize ,
sen ayışığından kaçan sevgilim ;
Yakalandın en mahrem yerinden,
Aşlama sözler katılmış sevgimin hasına şimdi ,
Şarkıyı unuttuğum yerden başlıyorum anlatmaya
dün böyle olmadı yarına ne olacak bilmeden ,
özrüne saklanmış acemi melodimin
kırık yerlerini derliyorum ,
susmuştum ya
pardon diyorum sessiz
sevilmiyorsun ..


Sen kimsesiz doğdun gönül rahmimde.
Ve gözlerinden çivilediler acemi düşmanların;
Seni en derinine ..
Öyle gidilir yollarımı bıraktım kendine;
Avuçlarından boşalmak istiyorum yüzüne
Bir şarkının içinden geçiyorum ,
sen olmazsan bile
Pardon seni sesli seviyorum ……

Miraç Akyüz

3 Comments

 • SiYaHıN_MaTeMi dedi ki:

  Bilgilendirme : yazı size aitse.. sizin ve benim yazımın bölümleri altta linkini verdiğim sitede yazar ismi ile yayınlanmıştır..Alıntıdır diye de bir ibare düşülmemiştir..Dikkatimi çektiğinden sizinle de paylaşmak istedim..Böyle yayımlamalarda en azından alıntıdır diye not düşülmesi gerektiğinini düşünüyorum..Nihayetinde emeğe saygıdır..
  http://haber.inebolununsesi.com/yazar.asp?yaziID=987

 • miraç akyüz dedi ki:

  özür::::: ‘ BEN(im) tahmin ettiğin ””ismiyle pardon diye ilk hüzünbazda yayınlanan şiir benim tarafımdan yazılmış olup daha sonraki dönemlerde sizin aşağıda linkini vermiş olduğunuz sitede alıntı ibaresi kullanmaksızın yayınlanmıştır… bu olayı yaşayan arkadaşlarımızda vardır sanırım aramızda benim özürüm ,isim yerine nick kullandığımdan biraz sahipsiz durmasıdır ama nihayetinde bir emek söz konusu olduğundan dolayı sizin bu duyarlılığınıza teşekkür ediyorum

 • SiYaHıN_MaTeMi dedi ki:

  est.rica ederim.. elbette duyarlı olmamız gerekmektedir neticede üretim yapan insanlarız..ve hislerin bu şekilde dışa vurum şeklinin hiç 1 şekilde telafisi yoktur..kişi hayatından anlar çalınmış hissiyatı vermekte zira..Şimdiye kadar ihtiyaç duymadığımdan aratmamıştım..Görünce de şok oldum açıkçası ..çeşitli siteler neysede malumunuz saygıdan yoksun olunduğundan bu tür şeyler ceryan etmektedir..yerel gündemin takip edildiği yerel bir gazete sayılabilecek ki belki de öyledir..bu tür şeylere girilmesi üzücü..etik değil bir kere..bundan böyle takip ettiğim sürece bıkmadan devam edeceğim mücadeleye..ilgilendiğiniz için ben teşekkür ederim..emekler ve ömür boşa akmasın..

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.