Krizantem Misali

Ramazan Bayramı

Nerde o eski bayramlar cümlesine aldırmıyorum. Bakınız burada o eski bayramlar.. Yüreğimizde, gölgemizde, içimizde..
Son günlerde pek iyi haberler almadık, içimiz yandı, kavrulduk, perişan olduk, isyan ettik, dua ettik.. Hepimiz için buruk bir bayram olacak biliyorum.. Hatta bayram bizim neyimize diye düşünenler bile vardır aramızda.Televizyonda gördüğüm ve gözyaşlarına tutamadığım bir haberde, bir şehit cenazesinde ağlayan, ayakta durmakta zorlanan bir anne vardı.. Şehidimizin erkek kardeşi annesinin yüzünü okşayarak, “ Ağlama anne, başını dik tut, düşmanlarımızı eğlendirmeyelim” diyordu. Ne kadar haklıydı..
Bu bayramda da birlik olalım, hatta eskisinden daha fazla kilitlenelim birbirimize. Düşman eğlendirmek bize göre değil, biz Türk’üz, güçlüyüz, mücadeleciyiz, sabırlıyız, onurluyuz.. Elbet gelecektir beklenen günler.. Dillere destan bir ordumuz var, canını vatan uğruna gözünü kırpmadan verebilecek evlatlar yetiştirdi bu ülke. İzinden gittiğimiz, onu aramızda bildiğimiz Mustafa Kemal Atatürk’ümüz var.. Yüce Allah’ın verdiği kudretimizin karşısında kim durabilirki!

Güçlerimizin birleştiği, belki durgun, belki yorgun ama yine de mutlu, yine de umutlu, yine de onurlu, yine de sevgi dolu nice bayramlar hepimize…

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir