Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/turkboar/huzunbaz.com/wp-content/plugins/js_composer_salient/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 205
Şimşek Yalağı – HÜZÜNBAZ Skip to main content
Sizden Gelenler

Şimşek Yalağı

By 12 Şubat 2008No Comments
Sizden Gelenler

Şimşek Yalağı

By 10 Şubat 20086 Comments
Şimşeklerin yaladığı bir gök yüzünün, anlıma düşen ilk yağmur damlası bu.. Sensizliğe gürüldüyorken içimde ki tüm bulutlar.. Avuç avuç , kaçak şehirlere varmak için, kanatlarını kanatmış posta güverciniyim…Anlaşılmamış isteklerin ,talepsiz heveslerinin saçaklarına sığınmış ..Arzı değmemiş telefuzlarına. Arsıza .. Arsızca söylenmiş.. Hecesi düşük doğmuş çocukların. Yalın çocukların.. Kimliksiz sevgilerinde ki, yanıtsız problemlerinin anlatımına koşulmuş kelimeleri ile .. Anlatmıyacağım artık anlayamayacağın dille.. Yani !! susma hakkını kullanıyorum ..Sana bu kadar (su)samışken bile.. Rüzgarına dokunmadan .. Şarkıların bittiği yerden, tek melodiye sığınarak yazmıyacağım . Şiirlerimi .. Martılar uçmuyor senin için .. Dediğim , bu son kelimemden sonra Gidilen memleketlerde, simitlerin pahasından kaynaklanmadan… Hırsımdan patlayan dudaklarımdan ağzıma sızan kanların geriye bıraktığı kırmızı tadları bunlar .. Susamların diş aralarında kalanlarını çıkartmak için aralara sürülen dillerinden dökülür pasları.. Martılar uçmuyorsa senin için gidilen memleketlerde , hiç bir martıya atılacak tek lokma simidim kalmamıştır demek ‘ki benimde.. Şair yorgunluğu şiire dokunur derlerdi … Yorgunum.. Rüzgara bıraktığım yağmurlarımın ıslaklığı , ayak uçuma değiyor .. Islağım…. Telvisi bitmiş kahvelerin de bakılan ..Yalancı fallarında söylenen hikayelerin.. Yalancı kahramanıyım belkide, cinler periler biraz önce çıktılar. Cevzeden. Şimdi sen kaldın orta yerinde… Yaşanmamış bütün hüzünlerinden sebep sevmişim seni diye söyliyesi varmış falcı teyzenin.. Ne bir adım ilerisi , ne de geri dönüşü olan hüzünlerinden sebep .. Sevmişim seni ..Şair yorgunluğu derlermiş buna..

Şiir için ,durduk yere kendini kanatma isteği.. Rüzgara bırakılan bütün kimliksiz çocuk saçları gibi. Üşümüş !! .Sevgilerin kollarına vurulmuş ucuz jilet darbesi ile kan kırmızısı bir akşama damlayan. Anlatılmayan kelimelerin ardına saklanmış.Telvisi bitmiş yani yalancı hikayelerini anlatan teyzelerin demesinden çıkan.. Çık kurtsun bağırtısı sevdam ..Çıktım sırtımı dağlara dönmüş bir kurt ..Sırtını dağlara dönmüş binlerce vatansız hayvan gibi yangından kaçar adımları olan bir kurt. Telaşlı.. Terlemiş Anlaşılmamış istekleri ..Talepsiz sadece kendince heveslerinin olan bir kurt.. Yoksunluk işte , bu gece telaşlı ter olarak süzülüyor yanaklarımdan..Bitiyor bir teyzenin daha hikayesi.. hikayenin kahramanı delikanlı kendince erkenden ölse bile , önceden gitse bile.. Hikayeler bitmiş .. Alttan yazılar geçiyor ,jeneriğe ağır bir fon müziği koy…Bilmiyorsan yürek çarpıntımı koy..Hani melodisi hüzünlü, birazda ağalayası gelmiş gibi , titrek söylenmiş ..Telvisi bitti hayatın ..Anlatılan Hepsi yalan sevdiğim inanma …Tek sevdiğim sensizlik.. Bu yalancı akşamda kahramanlar olmayan .. Kısa matrajlı filimini oynadık biti.. Reklamları uzun olsun hayatımızın ……..
miraç akyüz

şimşek yaladığı bir gök yüzünün anlıma düşen ilk yağmur damlası bu sensizliğe gürüldüyor… avuç avuç kaçak şehirlerde kanamış posta güvercinleri gibi dudak bükülmüş isteklerin alışılmamış heveslerinin talepsiz söylemlerinde sığınmış tek tarafı öteki taraf.. tek taraflı isteklerin arzı değmemiş telefuzlarında arzsıza ..arsızca söylenmiş hecesi düşük olmuş . çocukları yalın .. çocukları kimliksiz sevgililerin yanıtsız problemlerin anlatımına koşuluyor kelimeler .. anlatmıyacağım anlayamayacağın dille .. anlatmıyorum artık rüzgarına dokunmadan .. şarkıların bittiği yerden tek melodiye sığınarak yazmıyacağım .kelimelere şiirlerimi .. martılar uçmuyor dedikten sonra son kelimemi gidilen memlekette simitlerin pahasından kaynaklanmadan hırsından patlayan dudakların ağzımasızan kanlarından geriye kırmızı tadlar bunlar .. susam aralarınada çık çık aralara sürülen dillerinden dökülür pasları ….şair yorgunluğu şiire dokunur derlerdi …yorgunum .. rüzgara bıraktım saçlarımı ıslaklık ayak uçuma değiyor ıslağım….

Read More

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.