Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/turkboar/huzunbaz.com/wp-content/plugins/js_composer_salient/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 205
Tükenmeden gel… – HÜZÜNBAZ Skip to main content
Sizden Gelenler

Tükenmeden gel…

By 03 Ağustos 2008No Comments
Sizden Gelenler

Tükenmeden gel…

By 27 Temmuz 2008No Comments
Kollarıma sağır ayrılıkları kuyupta , bakamadığım uzakları anlattıklarında anladım .Ben ne çok severmişim hüzünleri .. Upuzun uzanmış sokağıma bir akşamın , mahçupluğunda .. Terledim , sırtımı sıvazladın, avuçlarımı karıştırdın, gözlerimi kırpıştırdın .. Sonra uzaklara baktım , uzun uzadıya. Sonra aramızda ki şehirlerin ismini bir daha tersten söyledim . Bir küfre değerken dillerim sakındım , sustum , bişey demedim ,sitem etmedim , mızmızlanmadım . Biraz daha terledim . Upuzun baktım aramızdaki şehirlere .Sustum . Sustum ama ağlamadım . İnan ki ağlamadım . Anılmayacak anılarımızı andım , kimsesiz, kendimle . Çoğu kez çekindim , sustum kendime..Upuzun sustum .. Karasını gözlerine çekmiş İSTANBUL’un sevdiğim , şiirirmi buldum .Sana yazdığım , okudum sustum .. Sustum sana sustum , sensizliğe sustum .Upuzun sustum . O kadar demem olmasına rağmen . O kadar sevmeme rağmen ,hiç birşey diyecek yüzüm kalmadı diye sana ,sorgusu tamamlanmış mahkumların pişmanlığı gibi sustum . Sevginin teredütlerini yaşamama rağmen, kekeme sevgi hallerinde susma haklarından yararlandım yani .

Susmak ! suçu, sevgiyi kabul etmekse eğer ,upuzun sustum . Sonra aramızdaki gökyüzüne döndüm, sonra denize baktım ,sonra uzaklara ,sonra şehirlerin çıkış kapısına. Biliyordum bilmesine yoktun . Ben yoksunluğunu yaşamak istedim sustum . Kollarıma sağır ayrılıkları kuyupta , bakamadığım uzakları anlattıklarında anladım .Ben ne çok severmişim hüzünleri meğerse.. Felaketten bir öncesiydi . Kapıların çekilirken , küçük kollarınla .Ve ağır kilitleri vururken üzerime ,ağlamaklı bir martı gelipte dememişmiydi . O balıkçı adasında ,sevdiğimi sana .. Ama ben, en güzelini söyleyebilmek için sana ,sustum . *Gecesini gözlerine çekmiş sevdiğim, İSTANBUL’ un* .Şiirimi bir daha sana yazdım ,sustum . Salacaktan güneşi kaydırdım denize ,seke seke kız kulesi yirmi üç kulaçtı ,sustum .. Deniyor hayat bizleri yanılgılarımızla dedim. sustum . Sukuneti telaşlı bir martı bozdu, ben öyle usul usuldum , Sukuneti telaşlı bir gece bozdu, biz öyle usul usul usulduk . Sustuk ,sensizliği dinledik tek kelime demedik. Pusmuştuk kaçacak yerimiz de yoktu. Gözlerimizi sakladık parıltısında kıyamet. Sukuneti bir vapur bozdu .Şangur şungur ve hırpalanmış,ağlamaklı sesi kısılmış Sonra ben gene sustum.Upuzun sustum ,upuzun kendime sustum.. Perimi vurdular yüreğimde- mavi bir gözyaşı düştü içime. Sonra inan ki ,son bir kere daha ağladım.. Sustum , UPUZUN SUSTUMMM…………………….

miraç AKYÜZ

Gel
Ne olur gel tut ellerimi
İçim üşüyor
Isıt beni sıcaklığında
Böyle bırakma korkuyorum
Nerdeysen, kimleysen bırak gel
Saçların dağınıksa boş ver tarama
Ayakların çıplak ta olsa gel
Yavrusunu arayan ana gibi gel
Kardeşine hasret bacı gibi gel
Sarılar gibi, maviler gibi, yeşiller gibi gel
Güller gibi, menekşeler gibi, sümbüller gibi gel
Özlem gibi gel
Hasret gibi gel
Vuslat gibi gel
Leyla gibi, Şirin gibi, Aslı gibi gel
Umutlarım tükenmeden Işıkların hepsi sönmeden
Bekliyorum ne olur gel
Read More

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.