Skip to main content
Krizantem Misali

Yeni yıl gelmiş, hoşgelmiş (:

By 29 Aralık 2007Aralık 28th, 20103 Comments
Her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce dilekle karşılayacağız yeni gelen yılı.. Yeni yıl umut demektir bir bakıma değil mi?
Ben şahsen efendime söyleyeyim, her sene aynı şeyi yaparım ama hiçbir şey değişmez hayatımda.. Sigarayı bırakmak, insanlara hakettiğinden fazla değer vermemek, daha çok taze sıkılmış meyve suyu içmek, kafein ve benzerlerinden uzak durmak, pc başında geçirilen vakitlerimi en azından yarı yarıya azaltmak, daha fazla yürüyüş yapmak, insanları olduğu gibi kabul edebilmek, hüzün denilen kelimeyi kendimden azcık uzaklara itmek ve daha niceleri.. Neden hep aynısı olurki, neden beceremez insan.. Atla deve olsa bir derece ama değilki.. Hala anlamış değilim kendimle ne zorum olduğunu. Bazen diyorum “bak kızım bu hayat böyle gitmez, habire bir taşa takılıp düşmekle ömür mü geçer yaf”.. Ruhum yara bere içinde, geçmeyen izlere, her gün bir yenisini daha eklemek benim için bir zorunluluk mu acaba.. Geceleri öksürürken, “yarın kesin bırakıyorum bu sigarayı” demekle olsaymış çoktan adam olurmuşum ben..
 Bak koca bir yılı geride bıraktın sevgili Hüzünbaz, ne değişti? Kendimi bazen oldukları yerde, adımlarını kütküt yere vuran askerler gibi hissediyorum. Kımıldamadan yerimde sayarken, bazı şeyleri değiştirmek için neyi bekliyorum acaba.. Ama umutsuzluğa kapılmak yasak, herşeye rağmen.. Bu sene daha bir azimliyim sanki, başaracağım insallah maşallah.. (:

İnanır mısınız bilmiyorum ama o gece kıpkırmızı giyinin ve saat gece yarısını gösterdiğinde dileklerinizi sıralayın Tanrı’ya..
Biraz çaba, biraz inanç, biraz kendine güvenmek tek yapmamız gerekenler aslında. Bazı şeyler işime gelmediğinden, ben sürekli bahaneler üreterek erteliyorum olması gerekenleri, siz bana benzemeyin ve şimdi bizlerle paylaşın daha sonra da hayata geçirin tüm dileklerinizi..

Çünkü hayat güzel, hala, hep çok güzel..

Hepimize, mutlu, başarılı, sağlıklı ve huzur dolu nice yıllar diliyorum, yüzünüzden gülümsemeniz hiç eksilmesin….

3 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.