Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/turkboar/huzunbaz.com/wp-content/plugins/js_composer_salient/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 205
Yine Yeniden – HÜZÜNBAZ Skip to main content
Sizden Gelenler

Yine Yeniden

By 28 Şubat 20094 Comments
Yeni bir başlangıç yaptım bugün. Saçlarımı boyattım, kestirdim. Odamı yeniden düzenledim. Fazlalık görünen ne varsa attım; eşya, giysi, kitap… Hatta en sevdiğim rujumu bile attım. Yırtmaya kıyamadığım yazılarımı yaktım. Haklıymışsın piyade işe yarıyormuş sahiden, iyi geldi. Ee madem yeniden başladım çevremdeki insanlara da göz atmalıydım. Telefonumda, bilgi- sayarımda, kıyıda köşede kayıtlı ne kadar insan varsa çıkardım eksilerini, artılarını. Bana kat- tıklarını, benden aldıklarını. Liste sonunda pek kimse kalmadı. Telefonun hafızası rahatladı, bende rahatladım. Ne kadar az insan, o kadar az acı denilen denklemin sağlamasını yaptım, doğru çıktı. Bunda da sen haklı çıktın işte harbiyeli. Aşka gelince o baştan sona bir yanılgı zaten. Artık sadece bir kavram benim için, eskilerde kalan; yalnızca anılarımda. Tıpkı sen gibi… Sekiz ay önce, çocukken arkamda bıraktığım tüm o masum şeyleri tekrar bulmak için geldim bu şehre. Şimdiyse kimsenin beni tanıma ihtimali olmadığı, anılarımı barındırmayan herhangi bir şehre sığınmak istiyorum. Sadece kendimin olduğu… Sadece yeniden başlayabilmek için… ”Sağlam yapılan yeni başlangıçlar eskiyi unutturur. Yanında şimdikinden çok daha az insanla, hatta belki bir başına, o hep aradığın şeyden vazgeçerek mutlu olabilirsin. Sana sadece deniz yeter…” demişti biri. O da haklı galiba, bende uyuyorum onun sözlerine. Sebebini bilmediğim bir aşk yaşıyorum, sonu sebebini bilmediğim bir ayrılıkla birleşen. Ve ben sebepsizce terkediyorum arkadaşlarımı, aşkımı.

Bir başıma, sadece denizin herşeye yetebildiği yeni bir hayata başlıyorum. Mutlu değilim kesinlikle, ama biraz umut var içimde. O kadar zor olmamalı be; herkesten, herşeyden vazgeçip sıfırdan başlamak. Anlayacağın her sonun aslında yeni bir başlangıç olduğu kısmı yaşıyorum şimdi. Ve bu yazıyı sana ithafen yazıyorum. Sen… Sen her kimsen artık.

4 Comments

 • innocent sinner dedi ki:

  başka türlü anlatılamazdı.

 • innocent sinner dedi ki:

  Yeni bir başlangıç yaptım bugün.. Rahatladım.. Aylar öncesinde bana bunu yapmayı hatırlatan bu yazıyı anımsadım..
  Geri döndüm, buldum..
  Bir kez daha okudum.
  Doğdum.
  Yine ve yeniden..
  Teşekkür ederim..

 • Hüzün Kovan dedi ki:

  [b]sildiğinde izi kalıyorsa,silmek anlamını çoktan yitirmiş demektir…[/b][img]http://www.harikayaa.com/wp-content/uploads/2007/06/18.jpg[/img]

  ancak palyaço olmak düşer insana…
  anlayana…

 • FİLİZ dedi ki:

  yüreğinize sağlık

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.