Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/turkboar/huzunbaz.com/wp-content/plugins/js_composer_salient/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 205
Cumhuriyet Mitingi – HÜZÜNBAZ Skip to main content
Krizantem Misali

Cumhuriyet Mitingi

By 04 Mayıs 20072 Comments

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır!

Cumhuriyet’in temel değerlerinin aşındırılmasından endişe duyan,
Cumhurbaşkanlığı gibi bir makamın, bu değerlere özde inanan ve toplumun büyük çoğunluğunun da, kendisine inandığı bir kişi tarafından doldurulması gerektiğini düşünen,
Manisa’mızın, laiklik karşıtı çıkışlarıyla tanınanların şehri olarak anılmasından rahatsızlık duyan tüm yurttaşlarımızı,
"Manisa Cumhuriyetimize Sahip Çıkıyor Mitingi"ne, davet ediyoruz.

5 Mayıs 2007 Cumartesi günü saat 10’da Öğretmenevi önünde toplanıp, Sultan Önü’ndeki miting alanına yürürken, yakın uzak tüm illerden gelen misafirlerimiz yüreğimize yürek, gücümüze güç, sesimize ses katacaklardır.

Unutulmamalıdır ki, bu miting halkımızın haklı tepkilerinin, demokratik sınırlar içinde iletilmesine ve sağlıklı biçimde duyurulmasına aracılık etmek amacıyla düzenlenmektedir. Mitingin amacına ulaşması ve bundan sapmaması için tüm katılımcıların aşağıdaki miting kurallarına harfiyen uyması gerekmektedir.

ÖNEMLİ UYARIDIR!


Gerekli yasal izinlerin alınması aşamasında, yaptığımız başvuru sırasında Manisa Valilik’ine belirtilen slogan ve pankartlar dışında herhangi bir sloganın atılması ya da izinsiz pankartla yürüyüşe geçilmesi ve miting alanına girilmesi durumunda; bu sloganları atanlar, pankartları taşıyanlar ve Miting Düzenleme Komitesi hakkında yasal işlem yapılıcağından aşağıda belirtilen kurallara harfiyen uyulmasını şiddetle tavsiye ederiz.

Düzenleme Komitesi

Miting Kuralları

Miting Düzenleme Komitesi tarafından gerekli yasal izinler alınmıştır. Mitingin kurallara uygun olarak yürütülmesi, yasal sınırlar içinde kalınması için her katılımcı kendisini özel görevli saymalı, görevlilere ve güvenlik güçlerine yardımcı olmalıdır. Bu mitingin tüm katılımcı kuruluşların ortak mitingi olduğu unutulmamalı, olası farklı ve benimseyemeyeceğimiz davranış ve sloganlara karşı tepkisel bir tutum sergilenmemeli, en yakın miting sorumsusu ya da güvenlik görevlisinden yardım istenmelidir.

Mitingte tanıtıcı pankart(Örneğin: ADD Salihli Şubesi), Türk Bayrağı ve Atatürk posteri dışında hiçbir şey bulundurulmayacaktır. Düzenleme komitesinin belirleyip Valilik’e sunduğu onaylanmış slogan ve dövizler dışında her hangi bir pankart kullanılmayacak, slogan atılmayacaktır.

Miting senaryosu ve icrasına ilişkin hazırlıklar sürdürülmektedir. Gerektikçe açıklayıcı bilgiler Düzenleme Komitesi tarafından yapılacaktır. Valilik onayının ardından izni alınan slogan ve sözler bu sitede duyurulacaktır.

Düzenleme Komitesi

Miting Programı Taslağı

– Saat 10.00’da Öğretmenevi önünde toplanma.

– Saat 11.00’de yürüyüş.

– Saat 12.00’de Suntan Önü’nde miting.

– Sanatçılarımız Sn. Tolga Çandar ve Sn. Yunus Kırılmış’tan Türküler

– TOBAV Sanatçılarımızdan Marşlar

– ADD Manisa Şubesi Başkanı Sn. Nalan Güner’in Konuşması

– Dil Derneği Başkanı ve Yazar Sn. Sevgi Özel’in Konuşması

– Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Sn. Şükran Soner’in Konuşması

– Kanaltürk’ten Sn. Tuncay Özkan’ın Konuşması

– Kanaltürk’ten Sn. Hulki Cevizoğlu’nun Konuşması

– Manisa Tabip Odası Başkanı, Sn. Devrim Akseki’nin Konuşması

– Manisa Eczacı Odası Başkanı, Sn. Özgür Özel’in Konuşması

Miting Ceviz Kabuğu’nda, Ceviz Kabuğu Manisa’da
Ceviz Kabuğu – Kanaltürk
4 Mayıs Cuma
Saat 22.30

Ceviz Kabuğu’na Katılacak Konuşmacılarımız:

– Sn. Sevgi Özel – Dil Derneği Başkanı, Dilbilimci, Yazar

– Sn. Şükran Soner – Cumhuriyet Gazetesi Yazarı

– Sn. Devrim Akseki – Manisa Tabip Odası Başkanı, Doktor

– Sn. Nalan Güner – ADD Manisa Şubesi Başkanı, Emekli Öğretmen

– Sn. Özgür Özel – Manisa Eczacı Odası Başkanı, Eczacı

Daha fazla bilgi;

http://www.cumhuriyetmitingimanisa.com/

2 Comments

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.