Warning: The magic method Vc_Manager::__wakeup() must have public visibility in /home/turkboar/huzunbaz.com/wp-content/plugins/js_composer_salient/include/classes/core/class-vc-manager.php on line 205
Anla artık.. – HÜZÜNBAZ Skip to main content
Krizantem Misali

Anla artık..

By 21 Şubat 200812 Comments
Biraz boş, biraz saçmasapan, çokça yalnız bir gece daha.. Nerden başlarsan başla, sonların hep kaçınılmaz olduğu, film gibi biraz hayat. Toparlamaya kalktığımda kendimi beceriksiz saymam, bana her daim ders olmamıştır mesela. Sayfayı çevirmekten hep korktum, o sayfaya uzun uzun bakıp düşünmeyi, marifet sayıyorum hala. Sanki herşey yoluna girecekmiş gibi, sanki tüm bunlar kendi kendime uydurduğum aptallıklarmış gibi. Aslında kabul etmenin yürek istediği bir yolun ortasındayım, ne yana baksam, bir adım daha atıp atmamanın hesabını yapıyorum. Bazen geri dönmek daha mantıklıdır diyorum, bazen hiçbir şey diyemiyorum, zaten çoğu kez de saçmalıyorum. Mesela bugün, içimde hiç umut yok. İçimde başka bir şey de yok, öyle bir boşluk işte, nedenleri çok, çaresi yok.. Yarın da günlerden soğuk mesela, içim şimdiden üşüyor.. Uzak şehirlerin, beni anlamadığı, anlamadan yargıladığı, sevgi nedir bilmeyen, öylesine bencil, öylesine vurdumduymaz, öylesine sağır dokunuşlarından sancılanıyor ömrüm.. ve ben “Bitsin artık” cümlelerini saklıyorum aklımda hala.. File çorap giymeyen doğrularım, bazı bencilliklerin üzerine çıkamadıysa, alıp başımı bu boşa geçen yıllara çarparım, çarpa çarpa büyürüm, büyüyünce unuturum..

Bu hale ne zaman geldim hatırlamıyorum, iki güzel söz bana fazla mı bilmiyorum, kelimelerin anlamları sana çok mu uzak kestiremiyorum, var mısın yok musun göremiyorum..

Öylece kalıyorum, kanıyorum ama anlatamıyorum..

12 Comments

 • yas dedi ki:

  Neredeyse hergün bakıyorum sitene, “umarım yeni yazı gelmiştir” diyerekten tıklıyorum sık kullanılanlara eklediğim sayfana. Sonra üzülerek kapatıyorum çoğu zaman. Bazen de diğer yazılarını okuyorum yine yeniden.
  Kendimi okuyorum her yazıda, her şiirde. “Ben de yazsam kesin bunları yazardım” diyorum her defasında. Sonra, yeniden yazmaya başlasam mı diyorum kendime ama bakıyorum ki bana yazıcak bişey kalmamış. Sanki yazarsam, senin yazdıklarının bi kopyası olacakmış gibi oluyor.
  Öyle içimi, öyle beni, öyle beynimi yazıyorsun işte sevgili Krizantem.
  Yazdıklarını okurken içimden geçenlerin adına, içimden gelenlerin adına sana çok çok teşekkür ediyorum.

  Sevgiler
  Yasemin.

 • buz_kiragi dedi ki:

  Yasemin duygularıma tercüman oldun..Ben kriz.le birlikte sana da teşekkür etmek istiyorum..
  Senin de dediğin gibi bende içimi ne zaman kağıda dökmeye kalksam yazdıklarımı sanki kriz.in dağarcığından çalıyorum…

  KRİZANTEM yüreğine sağlık…

 • KrizanteM dedi ki:

  Hep diyorum ya zaten, tüm bunlar yazan kadar okuyanın da hikayesidir diye.. Bazen bir peçetenin üzerine, bazen elimdeki kitabın arka sayfasına, bazen elime, bazen o an nerden bulduğumu bilemediğim buruşuk bir kağıda da olsa, çoğu kez yazdıklarım karalamacadan öteye varmasa da, bazen hakikaten saçmalasam da, yazmayı seviyorum ben.

  Bu sözlerinize layık mıyım bilmiyorum ama çok teşekkür ediyorum..

 • buz_kiragi dedi ki:

  Bir kitabın arka sayfasına veya buruşuk bir kağıda yazsanda yüreğinden geçenleri öyle güzel ifade ediyorsunki inan bana çok daha ii şeylere layıksın…
  Bunları yazmak yürek işidir ve ben de bu yüzden yüreğine sağlık diyorum…

 • bennns dedi ki:

  merhabalar…
  farklı bir boyuttan bakmışsınız hayata…geçmişinize…yaşananlara…
  açıkçası anlatımınızı çok beğendim..
  yüreğinize sağlık sevgiyle kalın

 • depresif dedi ki:

  Merhabalar
  İlk kez yorum yazıyorum bir yazınıza,kendimi buluyorum okurken o kadar güzel anlatmışsınız ki duygularınızı yaşadıklarınızı..
  Herkes her cümleden kendine bir pay çıkarabiliyor..
  Öyle her yazıyı her şiiri okuduğunda duygulanmaz insan gözleri dolmaz..
  Yüreğine sağlık gerçekten..

 • buket dedi ki:

  çaresizliği çok güzel dile getirmişsin insanın bu denli umudunu yitirmesi ve sonunu görememesi anıların bile bizi terketmesi gibi bi şey yada öyle hissettim ama kalemin çok başarılı bence yazını okurken sayfalar gözümün önünden teker teker geçti hayatımın

 • Moon dedi ki:

  eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş anlatım şeklinde güzel ve içtenlikle yansımış satırlarına devamının gelmesi umuduyla sağlıcakla kal…

 • 'huzun' dedi ki:

  çok qüzel bir yazı olmuş bi an kendimi buldum bi yerlerde.. bi anlatamadıqım şeylere tercüme ooldu bir kısmı..eline saqlık vede emeqine ..

 • immortelle dedi ki:

  Anlatmaya çalışırken, dile gelmişken sözler bir nefes uğruna ne çabuk unutuluyor karşıya çıkınca..
  Çok güzel olmuş ablacım yüreğine sağlık..

 • ayça dedi ki:

  gerçekten çok güzel özetlenmiş her kişinin içinde kendini bulabileceği cümleler var

 • Şafak dedi ki:

  “kabul etmenin yürek istediği bir yolun ortasındayım”…
  ne güsel bir cümledir o öyle… anlamı insanı heyecanladırmasa da çok güsel bir cümle… sanırım takipçilerinden biri olacağım… tamamen tesadüfen buldum aslında ama her şerde bir hayır vardır diye boşuna dememişler…
  okuduklarım çok hoşuma gitti…
  yüreğine, emeğine sağlık…

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.